Czy spółka akcyjna ma obowiązek wystawienia PIT-8C w przypadku nabycia udziałów od osoby fizycznej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 2 lutego 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy spółka ma obowiązek wystawienia PIT-8C w przypadku nabycia udziałów od osoby fizycznej w kontekście art. 39 ust. 3 u.p.d.o.f.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access