Czy spółdzielnia powinna wezwać współwłaściciela mieszkania aby zweryfikować jego tożsamość, w przypadku gdy po zbyciu udziałów w mieszkaniu na rzecz rodziców chce on skorzystać z prawa do bycia zapomnianym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Czub-Kiełczewska Sylwia
Odpowiedzi udzielono: 25 marca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Właściciel (syn) posiadający w mieszkaniu 50 % udziałów, dokonał darowizny tych udziałów na rzecz rodziców, którzy dotychczas posiadali w tym mieszkaniu 50 % udziałów, po darowiźnie stali się pełnymi właścicielami mieszkania. Akt darowizny odbył się w 2015 r., a o powyższym poinformowano Spółdzielnię w 2019 r. równocześnie w piśmie syn zwrócił się o usunięcie jego danych, chce skorzystać z prawa do bycia zapomnianym. O powyższym poinformowali na piśmie i przesłali do Spółdzielni. Spółdzielnia sprawdziła księgę wieczystą, której dane potwierdziły zbycie udziałów przez syna, ale sam syn nie zgłosił się do Spółdzielni, ani rodzice.

Czy Spółdzielnia powinna wezwać syna aby zweryfikować jego tożsamość? Czy akta członkowskie za okres bycia współwłaścicielem należy usunąć całkowicie i pozostawić tylko dane rodziców, czy należy założyć nowe akta członkowskie dla rodziców od momentu gdy są pełnymi właścicielami, a za okres wcześniejszy zarchiwizować, oraz czy w tym przypadku należy archiwizować również część dotyczącą syna, który chce skorzystać z prawa do bycia zapomnianym, czy usunąć całkowicie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX