Czy spokrewniona rodzina zastępcza może starać się o dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka? - OpenLEX

Czy spokrewniona rodzina zastępcza może starać się o dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gawarkiewicz Żanetta
Odpowiedzi udzielono: 30 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Rodzina zastępcza spokrewniona, zgodnie z art. 226 ust. 5, 6 i 8 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w dniu 27.01.2012 r. złożyła wniosek o pobieranie świadczeń i dodatków na zasadach zgodnych z ustawą o pomocy społecznej.

Czy spokrewniona rodzina zastępcza może starać się o dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka (zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 1 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej) i otrzymać pozytywną decyzję przyznającą powyższy dodatek?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX