Czy słusznie stosuję zwolnienie z VAT wystawiając fakturę dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą w podobnym zakresie jak... - OpenLEX

Czy słusznie stosuję zwolnienie z VAT wystawiając fakturę dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą w podobnym zakresie jak ja, będąc jej podwykonawcą?b

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 21 lipca 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Prowadzę działalność gospodarczą pośrednictwa finansowego dla banku. Moja praca polega na doprowadzaniu do zawarcia umów kredytowy i zawieraniu umów kredytowych. Za te czynności wystawiam dla banku fakturę ze stawką zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT. Usługi finansowe w tym samym zakresie wykonuję również dla innego podmiotu zajmującego się również usługami finansowymi w tym samym zakresie dla innych niż ja banków i instytucji finansowych. Za te czynności wystawiam również fakturę ze stawką VAT ZW wskazując ten sam przepis dotyczący zwolnienia z VAT.

Czy słusznie stosuję zwolnienie z VAT wystawiając fakturę dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą w podobnym zakresie jak ja, będąc jej podwykonawcą?

Zwolnienie podmiotowe z VAT z tytułu obrotu nie dotyczy mnie, bo przekroczyłam kwotę 150.000 zł obrotu. Nie prowadzę działalności w innym zakresie.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX