Czy składki na ubezpieczenie społeczne oraz fundusz pracy stanowią w całości koszt podatkowy? - OpenLEX

Czy składki na ubezpieczenie społeczne oraz fundusz pracy stanowią w całości koszt podatkowy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 12 marca 2014 r.

PYTANIE

Czy składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy (ZUS) za osobę prowadzącą działalność gospodarczą są w całości kosztem uzyskania przychodu czy też należy je uwzględnić w proporcji do uzyskanych przychodów zgodnie z art. 22 ust. 3 u.p.d.o.f.?

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą jest jednocześnie rolnikiem. Została wyłączona z ubezpieczeń społecznych rolników (KRUS). W miejscu prowadzonej działalności gospodarczej prowadzi sprzedaż artykułów rolnych pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego, prowadzi PKPiR. Pozostałe koszty są rozliczane proporcją.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?