Czy składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zapłacone za pracownika w Niemczech mogą być odliczone od dochodu do... - OpenLEX

Czy składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zapłacone za pracownika w Niemczech mogą być odliczone od dochodu do opodatkowania w Polsce?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Woźniak Joanna
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2013 r.

PYTANIE

Czy składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe płacone przez pracodawcę za pracownika (część pracownika) do Niemiec za Prezesa Zarządu, który jest polskim rezydentem podatkowym, powinny być odliczane od dochodu pracownika do opodatkowania zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 2a u.p.d.o.f.?

Prezes naszej firmy jest Niemcem. Płaci podatki w Polsce. Natomiast w przypadku składek ubezpieczeniowych ma zgodę na płacenie odpowiednich składek w Niemczech wg niemieckich przepisów. Podobnie, jak w Polsce składki emerytalne i rentowe płacone są w części przez pracownika, a częściowo przez pracodawcę. Moje pytanie dotyczy części płaconej przez pracownika.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?