Czy skierowanie na badania RTG powinno zostać wystawione w postaci papierowej? - OpenLEX

Czy skierowanie na badania RTG powinno zostać wystawione w postaci papierowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 1 września 2022 r.
Autor odpowiedzi: Twarowski Adam
Odpowiedzi udzielono: 22 listopada 2021 r.

PYTANIE

Czy skierowanie na badanie RTG może być sporządzone w innej formie niż forma pisemna (art. 78 k.c.)?

W szczególności, czy może być sporządzone elektronicznie?

Czy sporządzenie skierowania w innej formie niż forma pisemna nie będzie stanowiło naruszenia przepisu par. 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 18.02.2011 r. w sprawie  warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej (Dz.U. z 2017 r. poz. 884)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX