Czy ścieki komunalne pochodzące z aglomeracji należy badać w zakresie wszystkich parametrów określonych w przepisach?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Piętowska Ewa
Odpowiedzi udzielono: 19 lutego 2015 r.

PYTANIE

Czy zgodnie z § 6 ust. 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego- dalej r.w.ś.w.z. - ścieki komunalne pochodzące z aglomeracji należy badać w zakresie wszystkich parametrów określonych w załączniku nr 4 do r.w.ś.w.z. (z wyłączeniem lp. 3, 5, 6, 11 i 12)?

Czy jest dopuszczalne badanie ścieków w ograniczonym zakresie, np. do parametrów wymienionych w pozwoleniu wodnoprawnym (chodzi o parametry wymienione w załączniku nr 4 do r.w.ś.w.z., z wyłączeniem lp. 3, 5, 6, 11 i 12)?

Jak należy rozumieć zapis "próbki, która nie spełniła warunków dotyczących najwyższych dopuszczalnych wartości wskaźników zanieczyszczeń" (wymienionych w § 6 ust. 1. i § 6 ust. 2 r.w.ś.w.z.).

Czy to oznacza że, próbka która nie spełnia najwyższych dopuszczalnych wskaźników zanieczyszczeń w dowolnej liczbie parametrów (np. w zakresie 4 czy 10 parametrów) jest traktowana tak samo (tzn. jest rozumiana jako jedna próbka) jak próbka, która nie spełnia najwyższych dopuszczalnych wskaźników zanieczyszczeń w zakresie jednego parametru?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX