Czy rozbiórka instalacji telekomunikacyjnej wraz z konstrukcją wsporczą osprzętem i zasilaniem zlokalizowanej na istniejącym... - OpenLEX

Czy rozbiórka instalacji telekomunikacyjnej wraz z konstrukcją wsporczą osprzętem i zasilaniem zlokalizowanej na istniejącym kominie stalowym będzie wymagała pozwolenia na rozbiórkę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Brzuchacz Adam
Odpowiedzi udzielono: 9 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy rozbiórka instalacji telekomunikacyjnej wraz z konstrukcją wsporczą osprzętem i zasilaniem zlokalizowanej na istniejącym kominie stalowym będzie wymagała pozwolenia na rozbiórkę czy zgłoszenia rozbiórki?

Inwestor wystąpił z wnioskiem zgłoszenia rozbiórki.

Czy organ AB powinien nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę?

Wysokość komina 55 m. Dostęp do konstrukcji wsporczych odbywa się z podestu na poziomie 40 m npt. Rozbiórce podlegają: zasilanie stacji (kontener znajdujący się w bliskiej odległości komina), instalacja radiokomunikacyjna (składająca się z anten zawieszonych na kominie na wysokości od 40,5 m – 41,5 m), konstrukcje wsporcze, drabina kablowa, podesty obsługowe, ramy stalowe. Teren rozbiórki znajduje się jest poza historycznym układem urbanistycznym, nie jest wpisany do rejestru i ewidencji zabytków, komin też nie jest ujęty w ewidencji ani rejestrze zabytków, teren znajduje się w strefie "OW" ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX