Czy rozbiórka budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 35 m2 przy granicy z działką drogową wymaga pozwolenia na rozbiórkę? - OpenLEX

Czy rozbiórka budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 35 m2 przy granicy z działką drogową wymaga pozwolenia na rozbiórkę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 3 lutego 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2020 r.

PYTANIE

Czy rozbiórka budynku gospodarczego o powierzchni zabudowy do 35 m2 przy granicy z działką drogową wymaga pozwolenia na rozbiórkę?

Skoro budowa takiego budynku wymaga zgłoszenia.

Zatem czy można podpiąć to pod art. 31 ust. 1 pkt 2 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r. poz. 1186) – dalej pr. bud. tzn. że pozwolenia na rozbiórkę nie wymagają obiekty i urządzenia budowlane, na budowę których nie jest wymagane pozwolenie na budowę?

Oraz czy rozbiórka budynku mieszkalnego jednorodzinnego, którego obszar oddziaływania zamyka się w granicy działki inwestora, wymaga zgłoszenia czy nie wymaga niczego zgodnie z ww. przepisem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?