Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 24 czerwca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzi usługi w zakresie poprawy zdrowia i usług psychologicznych. Korzysta ze zwolnienia z VAT na podstawie art 43 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106) - dalej u.p.t.u.

Zamierza rozszerzyć działalność o szkolenia edukacyjne dla psychologów, warsztaty etc.

Czy może korzystać ze zwolnienie z art. 113 u.p.t.u. do wysokość 200 000.?

Czy sprzedaż zwolniona z art. 43 u.p.t.u. wlicza się do limitu 200 tys. zł?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?