Czy przysługują odprawy dla pracowników, jeżeli w przypadku przejęcia zakładu pracy, stosunek pracy będzie kontynuowany z nowym pracodawcą?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamińska Agata
Odpowiedzi udzielono: 22 sierpnia 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka z o.o. zatrudnia 30 pracowników, dodatkowo udziałowcy tworzą nową spółkę komandytową, która ma wchłonąć dział produkcji spółki z o.o.

Co w takim przypadku z pracownikami działu produkcyjnego?

Czy można tu zastosować art. 231 k.p.?

Czy w tym przypadku będą należały się pracownikom odprawy?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access