Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 21 grudnia 2009 r.
Autor odpowiedzi: Robaczyński Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 28 listopada 2005 r.

PYTANIE

Firma startująca w przetargu złożyła oświadczenie, że jest w sytuacji materialnej umożliwiającej wykonanie zamówienia zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 3 p.z.p. Wygrała przetarg i podpisała umowę.

Następnie przedłożyła nam zawiadomienie o dokonaniu przelewu wierzytelności (z przyszłej należności za wykonanie zamówienia) na rzecz firm (chyba swoich dostawców a być może dłużników). U dołu tych zawiadomień było miejsce na podpisanie przez nas oświadczenia, iż przyjmujemy to do wiadomości i realizacji.

Czy jest to prawidłowe? Jak ma się do tego złożone oświadczenie, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 p.z.p.? Czy miałam prawo przyjąć te zawiadomienia do realizacji czy też powinnam odmówić, a zapłacić temu kto wykonał usługę a nie jego dostawcom lub może dłużnikom? Czy nie naruszyłam ustawy Prawo zamówień publicznych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?