Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 2 listopada 2016 r.

PYTANIE

W latach 2012-2013 podatnik był wspólnikiem spółki komandytowej i opodatkowywał dochody na zasadach ogólnych. W kwietniu 2013 r. spółka komandytowa została przekształcona w spółkę z o.o..W kwietniu 2014 r. podatnik wniósł udziały w spółce z o.o. aportem do innej spółki z o.o. (podmiot zagraniczny). Podatnik zamierza jeszcze w 2014 r. rozpocząć działalność jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Czy podatnik będzie mógł rozliczyć przychody z działalności gospodarczej podatkiem liniowym 19%?

Czy przychody z tytułu wniesienia aportem udziałów spółki z o.o. mogą być rozpatrywane w kontekście art. 14 ust. 2 pkt 17, tj. jako sprzedaż majątku otrzymanego w związku z likwidacją (przekształceniem) spółki komandytowej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?