Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 9 listopada 2006 r.

PYTANIE

Czy dla zastosowania zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u. przy dostawie budynków ma znaczenie fakt, że ich stan w porównaniu do momentu zakupu uległ zmianie?

Budynek przy zakupie był zamieszkany, natomiast w tej chwili jest pusty i dodatkowo brak w nim stolarki drzwiowej i okiennej. Budynek jest towarem używanym w rozumieniu art. 43 ust. 2 pkt 1 u.p.t.u., a przy zakupie nie przysługiwało nam prawo do odliczenia VAT (sprzedawała osoba nie będąca podatnikiem VAT).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?