Czy przy sprzedaży samochodu w tym samym miesiącu co wykup z leasingu można zastosować zwolnienie z VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 30 października 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka akcyjna świadcząca usługi brokerskie wykupuje samochód z leasingu. Spółka nie odliczała VAT ani od rat leasingowych ani przy wykupie, gdyż stosuje proporcję, poza tym samochody były wykorzystywane wyłącznie do sprzedaży zwolnionej.

Czy przy sprzedaży samochodu w tym samym miesiącu, co wykup nastąpił celem dalszej odsprzedaży możemy zastosować zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 2 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access