Czy przy przenoszeniu urzędnika samorządowego, zakres zadań i obowiązków musi być u nowego pracodawcy taki sam jak zakres zadań i obowiązków u poprzedniego pracodawcy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 22 sierpnia 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy przenosząc pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce samorządowej w drodze porozumienia pomiędzy pracodawcami (art.22 u.p.s.) trzeba brać pod uwagę zakres zadań wykonywanych przez pracownika na danym stanowisku (czy zakres zadań wykonywanych na stanowisku u pracodawcy dotychczasowego powinien być tożsamy bądź podobny do zakresu zadań wykonywanych u nowego pracodawcy)?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access