Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 15 grudnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczycielka wróciła do pracy w dniu 08.12.2017 r. po urlopie uzupełniającym. Przedstawiła zaświadczenie lekarskie z dnia 01.12.2017 r. jako matka karmiącą dziecko i chce skorzystać z art. 69 KN. W przydziale czynności obowiązującym od 08.12.2017 r. oprócz godzin etatowych posiada również godziny ponadwymiarowe na które wyraziła zgodę. Czy pracownik, który chce skorzystać z art. 69 KN ma prawo do godzin ponadwymiarowych? Jeżeli tak, to czy godzina zgodnie z art. 69 KN ma być zabrana z godzin etatowych czy ponadwymiarowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?