Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kryczka Sebastian
Odpowiedzi udzielono: 6 maja 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jeden z pracowników (konstruktor) pracujący w jednym z biur zgłosił, że przez wibracje jednostki centralnej wentylatora osadzonego na ścianie od strony zewnętrznej biura odczuwa pewne dolegliwości zdrowotne: rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, niepokój a nawet mdłości. W tym biurze pracuje jeszcze kilka osób i żadna z nich nie odczuwa podobnych stanów. Nie chcemy ignorować tych sygnałów, ale jest to wysoce nietypowa sytuacja, z którą chcemy się zmierzyć. Sam pracownik nie widzi również sensu doposażania jego stanowiska pracy w jakieś dodatkowe wibroizolujące elementy typu maty, podkładki, gdyż problem identyfikuje w infrawibracjach, które działają wyłącznie na niego i uniemożliwiają jego pracę.

Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Czy wysłać pracownika na kontrolne badania lekarskie, a jeżeli tak, to co wpisać w skierowaniu i czy lekarz będzie w stanie ocenić zdolność do pracy w kontakcie z "takim" czynnikiem?

Czy przeprowadza się jakieś badania środowiska pracy na wibracje w biurze albo infrawibracje i jakie są dopuszczalne normy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?