Nowość Czy przepisy bhp pozwalają na zastąpienie napojów ekwiwalentem pieniężnym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ambroziewicz Maciej
Odpowiedzi udzielono: 8 lipca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracodawca, w sytuacji gdy pracownicy pracują w serwisie w rożnych miejscach w Polsce, stale się przemieszczają, może odstąpić od zapisu § 8 r.p.p.n., który stanowi wprost, że pracownikom nie przysługuje ekwiwalent pieniężny za posiłki i napoje profilaktyczne i wypłacić pracownikowi deputat?

W ten sposób pracownik może zakupić sobie w każdym miejscu i w każdym czasie wodę.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX