Czy przenoszenie pacjenta między oddziałami wymaga powiadomienia sądu o przyjęciu pacjenta do szpitala psychiatrycznego bez... - OpenLEX

Czy przenoszenie pacjenta między oddziałami wymaga powiadomienia sądu o przyjęciu pacjenta do szpitala psychiatrycznego bez jego zgody?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 11 października 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pacjent przyjęty do szpitala psychiatrycznego bez zgody (zgodnie z art. 23 lub art. 22 ust. 2 ustawy o ochronie zdrowia psychicznego; Dz.U. z 2020 r. poz. 685)) w związku z pogorszeniem stanu zdrowia somatycznego trafia na kilka dni od oddziału wewnętrznego lub neurologicznego w strukturze szpitala. Po kilku dniach wraca ponownie na psychiatrię - nadal zachodzą warunki wymienione w artykule na początku opisu.

Czy w tej sytuacji ponownie informujemy Sąd Rodzinny o przyjęciu pacjenta czy traktujemy to leczenie jako kontynuację wcześniejszego przyjęcia bez zgody?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX