Czy przenośne urządzenie do wstępnego magazynowania odpadów medycznych musi znajdować się poza pomieszczeniem, w którym udzielane są świadczenia zdrowotne?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 4 lipca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w przypadku niewielkiej placówki służby zdrowia, która wytwarza niewielką ilość odpadów medycznych wstępnie magazynowanych w przenośnym urządzeniu chłodniczym, wystarczające jest aby sąsiedztwie tego urządzenia znajdował się podajnik na jednorazowe rękawiczki i płyn do dezynfekcji dłoni, bez konieczności instalacji w pomieszczeniu, w którym zlokalizowane jest to urządzenie, punktu do mycia rąk?

Jeżeli tak, czy można wprowadzić takie rozwiązanie, w ramach którego za punkt do mycia rąk uznano by brodzik do mycia i dezynfekcji środka do transportu wewnętrznego odpadów medycznych, który znajduje się również w tym pomieszczeniu, czy muszą być to jednak dwa oddzielne punkty?

Czy przenośne urządzenie do wstępnego magazynowania odpadów medycznych musi znajdować się poza pomieszczeniem, w którym udzielane są świadczenia zdrowotne, czy możliwe jest jednak umieszczenie go gabinecie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX