Czy przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. wpływa na obowiązki w zakresie cen transferowych? - OpenLEX

Czy przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. wpływa na obowiązki w zakresie cen transferowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 25 października 2022 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 11 marca 2022 r.

PYTANIE

Jednoosobowa działalność gospodarcza została przekształcona i 31.12.2022 r. powstała spółka z o.o.

Czy w związku z przekształceniem i wyrejestrowaniem, działalności powinna, zgodnie z art. 23za ust. 1a i 1b PIT, pozyskać oświadczenia od swoich kontrahentów, statusu jako rzeczywistego właściciela otrzymanych należności, od których dokonała transakcji zakupu łącznie na ponad 500.000 zł za okres od 1 stycznia do 30.12.2021 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX