Czy przekazanie standów do Belgii i Niemiec należy wykazać jako WDT, jeśli potwierdzeniem przekazania jest faktura od firmy kurierskiej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 18 kwietnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka współpracuje z kontrahentami w zakresie optymalnego wyeksponowania jej produktów oraz zareklamowania jej marki. W ramach tej współpracy spółka nieodpłatnie przekazywała kontrahentom materiały reklamowo-promocyjno-informacyjne (typu "standy"), celem umieszczenia ich na terenie obiektów należących do kontrahentów. Materiały te służyły kontrahentom do wizualizacji w codziennej sprzedaży ww. produktów i nie mogły być one wykorzystywane do eksponowania produktów innych niż dystrybuowane przez spółkę. Nie mogły one również służyć reklamie innych marek niż marka produktów spółki. Przedmiotowe materiały posiadały znak graficzny produktów spółki. Służy to reklamie artykułów elektronicznych dla użytku domowego, jest to system oparty na technologii Wi-Fi zarządzany z poziomu aplikacji smartphonie. Są to urządzenia, które pozawalają za pomocą telefonu sterować oświetleniem, klimatyzacją, roletami, telewizją oraz innymi urządzeniami, włączniki, ściemniacze oświetlenia, włączniki żaluzjowe, gniazda elektryczne, Wi-Fi moduł kamer). Taki stand reklamowy przedstawia wizualizację mieszkania wraz z artykułami elektronicznymi. Nie można wykorzystać dla celów konsumpcyjnych.

Czy przekazanie standów do Belgii i Niemiec należy wykazać jako WDT, jeśli potwierdzeniem przekazania jest faktura od firmy kurierskiej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX