Czy przekazanie gadżetów reklamowych korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych? - OpenLEX

Czy przekazanie gadżetów reklamowych korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 22 sierpnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka planuje w ramach działań reklamowych zakupić długopisy z pendrive w cenie 19,40 zł netto za sztukę, kubki w cenie 3,31 zł netto za sztukę, długopisy w cenie 2,10 zł netto za sztukę. Wszystkie te gadżety będą mieć logo lub nazwę firmy. Spółka ma zamiar przekazywać je swoim klientom oraz potencjalnym klientom przychodzącym do biura obsługi klienta.

Czy przekazywanie powyższych gadżetów będzie mogło podlegać zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych wynikające z art. 21 ust.1 pkt 68 u.p.d.o.f.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?