Czy przekazana pracownikom odzież, której wartość przekracza 100 zł może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych jeżeli nie ma charakteru odzieży osobistej oraz otrzymanie jej nie jest związane z promocją lub reklamą firmy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 28 lutego 2006 r.

PYTANIE

Spółka posiada w swojej ofercie handlowej odzież z logo firmy.

1.

Czy przekazane pracownikom koszulek, swetrów, kurtek, których wartość przekracza 100 zł może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 21 ust. 1 pkt 68a) traktując, że przekazana odzież nie ma charakteru odzieży osobistej oraz że otrzymanie ich nie jest związane z "promocją lub reklamą" (jak mówi przepis) ale wyłącznie z reprezentacją firmy?

2.

Czy przekazanie potencjalnemu klientowi np. kurtki z logo firmy o wartości powyżej 100 zł może korzystać z ww. zwolnienia jako świadczenie, które nie posiada charakteru osobistego a jedynie reklamowy?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access