Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 28 września 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma jest jedynym przedstawicielem zagranicznego producenta agregatów prądotwórczych i silników. W toku swojej działalności, nabywa poza granicami kraju: agregaty (spalinowe zespoły prądotwórcze) o gabarytach powyżej 1350x600x900 [mm] (długość x szerokość x wysokość) i masie powyżej 250 kg; najcięższe jednostki ważą ponad 50 000 kg oraz spalinowe zespoły prądotwórcze w wersji stacjonarnej (brak w ofercie wersji przenośnej). Wyżej wymienione produkty są sprzedawane krajowym podmiotom gospodarczym oraz instalowane i serwisowane wyłącznie przez wyspecjalizowany personel.

Czy opisywany podmiot jest wprowadzającym sprzęt na rynek polski w rozumieniu przepisów ustawy z 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym? Czy w omawianym przypadku można zastosować wyłączenie ze stosowania przepisów ustawy, o którym mowa w art. 2 ust. 2 pkt 5 i 6 ustawy zz 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?