Czy przedsięwzięcie polegające na instalacji kabiny proszkowej w istniejącej hali produkcyjnej należy zakwalifikować do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco na środowisko?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tomaszkiewicz Joanna
Odpowiedzi udzielono: 22 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy przedsięwzięcie polegające na instalacji kabiny proszkowej w istniejącej hali produkcyjnej (składającej się z kabiny proszkowej, myjni automatycznej, aplikatora proton II V, pieca olejowego z obiegiem, trawersu poprzecznego górnego) należy zakwalifikować do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco na środowisko, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z 10.09.2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. z 2019 r. poz. 1839) - dalej r.p.z.o.ś.?

Cykl malowania proszkowego polegać będzie na przygotowaniu powierzchni detali w myjni automatycznej, osuszeniu w piecu, aplikacji farb proszkowych w kabinie (zmielone cząstki pigmentu i żywicy są ładowane elektrostatycznie i napylane na przedmioty, naładowany i napylony proszek przylega do powierzchni malowanego przedmiotu do czasu, gdy zostaje stopiony w jednorodną powłokę w piecu, farba nie zawiera rozpuszczalników), polimeryzacji w piecu, schłodzeniu na linii.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX