Czy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji może otrzymać w Starostwie informację w sprawie dokumentacji z postępowania w... - OpenLEX

Czy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji może otrzymać w Starostwie informację w sprawie dokumentacji z postępowania w sprawie pozwolenia na budowę dla działki, która znajduje się w strefie ochrony pośredniej ujęcia wody?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 27 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji może otrzymać w Starostwie Powiatowym informację w sprawie dokumentacji z postępowania w sprawie pozwolenia na budowę dla działki, która znajduje się w strefie ochrony pośredniej ujęcia wody, tuż przy planowanym odwiercie studziennym i w bliskim sąsiedztwie 4 otworów studziennych?

Na wspomnianej działce planowane są prace budowlane, a strefa objęta jest zakazem odprowadzania ścieków do szamb i nie posiada kanalizacji. Na naszą prośbę o udostępnienie dokumentacji, projektu zagospodarowania przestrzennego i projektu budowlanego Starostwo Powiatowe odpowiedziało negatywnie uzasadniając, że takie prawo mają tylko osoby prywatne.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX