Czy przedsiębiorca, który posiada zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika, powinien wystąpić do organu o zawieszenie zezwolenia, jeżeli sprzedał wszystkie pojazdy i nie zamierza wykorzystywać żadnego pojazdu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wilk Jakub
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy m.in. art. 7 ustawy o transporcie drogowym.

Czy przedsiębiorca, który posiada zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika, sprzedał wszystkie pojazdy i nie zamierza wykorzystywać żadnego pojazdu, powinien wystąpić do organu o zawieszenie zezwolenia?

Organ wówczas wyda decyzję administracyjną.

Czy przedsiębiorca może zostawić sobie to zezwolenie nie posiadając pojazdów na wypadek, gdyby zmienił decyzję i zaczął ponownie wykonywać zawód przewoźnika?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access