Czy prowizje wynikające z zawarcia umowy pożyczki mogą zwiększyć wydatki inwestycyjne związane z modernizacją lokalu do czasu... - OpenLEX

Czy prowizje wynikające z zawarcia umowy pożyczki mogą zwiększyć wydatki inwestycyjne związane z modernizacją lokalu do czasu zakończenia prac modernizacyjnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 1 kwietnia 2011 r.

PYTANIE

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług fryzjerskich na własne imię i nazwisko, opodatkowaną na zasadach ogólnych. W grudniu 2008 r. podpisałem umowę pożyczki hipotecznej na własne imię i nazwisko. Stroną w umowie jest także moja współmałżonka (między małżonkami istnieje wspólność majątkowa).

W treści umowy zawarty jest zapis, iż pożyczka jest udzielana na dowolny cel. Kwota tej pożyczki została w całości przeznaczona na cele działalności gospodarczej tj. na modernizację lokalu dla potrzeb prowadzonego zakładu fryzjerskiego. Lokal, w którym przeprowadzono prace modernizacyjne użycza mi współmałżonka, która zakupiła go ze środków stanowiących jej odrębny majątek /taki zapis jest zawarty w akcie notarialnym/.

Wydatki związane z modernizacją lokalu zostaną zaliczone do inwestycji w obcym środku trwałym.

Czy prowizje wynikające z zawarcia umowy pożyczki mogą zwiększyć wydatki inwestycyjne związane z modernizacją lokalu do czasu zakończenia prac modernizacyjnych?

Czy odsetki od pożyczki mogą być księgowane miesięcznie w koszty uzyskania przychodu (umowa została zawarta na 240 miesięcy)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?