Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 24 sierpnia 2018 r.

PYTANIE

Czy prowizja banku za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego obciążającego prawo do nieruchomości sprzedawanej jest kosztem uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Czy część kwoty otrzymanej ze sprzedaży nieruchomości wydatkowanej na wkład własnych na zakup nieruchomości mieszkalnej finansowanej kredytem hipotecznym stanowi realizacje własnego celu mieszkaniowego i może stanowić prawo do zastosowania ulgi z art. 21 ust. 1 pkt 131 PIT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?