Czy projektant posiadający uprawnienia budowlane w specjalności wodno-melioracyjnej może sam zaprojektować zespół żelbetowych... - OpenLEX

Czy projektant posiadający uprawnienia budowlane w specjalności wodno-melioracyjnej może sam zaprojektować zespół żelbetowych zbiorników do chowu ryb wraz z urządzeniami?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Smarż Joanna
Odpowiedzi udzielono: 21 sierpnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy projektant posiadający uprawnienia budowlane nadane w 1992 r. w specjalności wodno-melioracyjnej (do sporządzania projektów budowli melioracji wodnych i ujęć wody) może sam zaprojektować zespół żelbetowych zbiorników do chowu ryb wraz z urządzeniami, zespołem pomp i instalacjami PCV160-400 do napowietrzania i uzdatniania wody, która pobierana będzie z rzeki przy pomocy istniejącego betonowego rowu doprowadzającego, a także instalacją z rur PCV300 służącą do odprowadzenia wody z tych zbiorników do rzeki po sześciokrotnym jej wykorzystaniu?

Czy projekt budowlany dla takiej inwestycji powinien zawierać opracowanie kompleksowe, wielobranżowe z uwagi na fakt chociażby, że zbiorniki pomimo, iż służą do produkcji rybnej i do gospodarowania wodą są również obiektami, które wymagają zaprojektowania i sprawdzenia pod względem konstrukcyjnym?

Zbiorniki mają powierzchnię ponad 3.000 m2 i wysokości do 3,0 m.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?