Czy proces przetwarzania odpadów suchego chleba polegający na mieszaniu chleba z serwatką w silosie betonowym jest przetwarzaniem odpadów w instalacji?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 26 lipca 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Przedsiębiorca – właściciel dużego gospodarstwa rolnego (chlewni) ma zamiar wystąpić do Starostwa z wnioskiem na zbieranie i przetwarzanie odpadów: 02 06 01 - Suchy chleb – surowce i produkty nie przydatne do spożycia. Odpad ten będzie odbierany z piekarni. Po przetransportowaniu na miejsce, pozbawiony foli I innych materiałów nienadających się do skarmiania (kartony itp.) – zostanie złożony w magazynie (zadaszonym, wykonanym technologią płyty warstwowej, zamknięty, o betonowej posadzce). Następnie chleb zostaje przetransportowany łyżką koparki, zmieszany i zmiksowany z serwetką w silosie betonowym za pomocą mieszadeł mechanicznych. Po zmiksowaniu do mieszaniny wlewamy proporcje kwasów propionowego i mrówkowego przez co zostaje on zakonserwowany mieszaniną kwasów propionowego i mrówkowego. Tak przygotowana mieszanka gotowej paszy liquidowej przepompowana zostanie do zbiornika rotacyjnego, z którego następuje karmienie tucznika. Maksymalna moc przerobowa to około 10 t na h mieszanki (30 % Chleb 70 % serwatka lub woda). Przewidziana ilość wytwarzanej paszy liquidowej ma wynosić do 200 t miesięcznie, co rocznie da 2 400 ton/rocznie.

Czy opisany wyżej proces przetwarzania odpadów suchego chleba w silosie betonowym będzie stanowił przetwarzanie odpadów w instalacji?

Jeżeli w instalacji, to czy będzie to metoda odzysku R3?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access