Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 11 października 2010 r.

PYTANIE

Jak należy opodatkować używanie samochodu osobowego przez Prezesa spółki?

Samochód jest w gestii Prezesa przez całą dobę. Wiadomo, że Zarząd jest dyspozycyjny całą dobę, ale również używa samochodu dla celów prywatnych, chociażby na dojazd z domu do pracy i z pracy do domu. Jest to nieodpłatne świadczenie zgodnie z art. 12 ust. 1 u.p.d.o.f.

Jakie jest podejście władz skarbowych do tego tematu?

Kluczyki obie pary i książka samochodu są w gestii Zarządu.

Kto za taki samochód w firmie odpowiada?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?