Czy prawo dopuszcza zmianę kwalifikacji prawnej podstawy przyjęcia do szpitala psychiatrycznego? - OpenLEX

Czy prawo dopuszcza zmianę kwalifikacji prawnej podstawy przyjęcia do szpitala psychiatrycznego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sieńko Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 14 lipca 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy prawo dopuszcza zmianę kwalifikacji prawnej podstawy przyjęcia do szpitala psychiatrycznego "bez zgody" z art. 24 (dokonanej przez lekarza izby przyjęć i psychologa, w dniu przyjęcia), na podstawę z art. 23 ust 1 (dokonaną przez lekarza ordynatora i innego lekarza, kilka dni po przyjęciu, po zasięgnięciu szerszego wywiadu) ustawy o ochronie zdrowia psychicznego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX