Czy prawidłowe jest zastosowanie zwolnienia przy sprzedaży samochodu? - OpenLEX

Czy prawidłowe jest zastosowanie zwolnienia przy sprzedaży samochodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Morska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 6 czerwca 2012 r.

PYTANIE

Nasza jednostka powstała w 2008 r. po odłączeniu się od innej jednostki. Otrzymaliśmy wówczas od nich środki trwałe przekazane protokołem (samochód osobowy oraz inne). Samochód używaliśmy do tej pory, a teraz chcemy go sprzedać.

Czy prawidłowe jest zastosowanie przy sprzedaży samochodu stawki ZW, powołując się na art.43 ust. 1 pkt 2 u.p.t.u., z uwagi na to, że nie mieliśmy prawa do odliczenia VAT, ponieważ nie posiadaliśmy faktury zakupu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?