Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Suchanowska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 16 lipca 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zgodnie z art. 162 k.p. co najmniej jedna część wypoczynku pracownika powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Czy prawidłowe jest udzielenie pracownikowi urlopu, który rozpocznie bieg terminu z końcem grudnia i zakończy się w styczniu?

W rozmowie telefonicznej z pracownikiem PIP w grudniu przyznano, iż taka sytuacja jest niedopuszczalna, gdyż urlop powyższy powinien być udzielony w danym roku kalendarzowym, jednakże w tym roku pracownik zwrócił się z takim samym pytaniem do PIP, gdzie uzyskał odpowiedź, że rozpoczęcie urlopu na przełomie roku jest zgodne z przepisem art. 162 k.p. Ważne jest aby taki urlop rozpocząć w miesiącu grudniu.

Jak zatem prawidłowo należy interpretować powyższą sytuację?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?