Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kałuża Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 25 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownikowi zatrudnionemu w szpitalu na stanowisku opiekuna medycznego lub sanitariusza noszowego przysługuje dodatek za pracę w soboty, niedziele i święta?

Zgodnie z art. 99 ustawy o działalności leczniczej pracownikowi zmianowemu przysługuje taki dodatek. W naszym przypadku jednak pracownik nie pracuje w systemie pracy zmianowej (pracuje od godz. 7:00 do godz. 19:00), a jego grafik przewiduje pracę zarówno w soboty, jak i niedziele. Dla przykładu tydzień pracy rozpoczyna się w piątek, dni pracy to piątek, sobota, wtorek, środa, czwartek. Dniami wolnymi są niedziela oraz poniedziałek.

Czy za przepracowane 12 godzin w sobotę należy się dodatek za pracę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?