Czy pracownikowi samorządowemu można wypowiedzieć umowę o pracę na podstawie art. 6a ustawy o pracownikach samorządowych w... - OpenLEX

Czy pracownikowi samorządowemu można wypowiedzieć umowę o pracę na podstawie art. 6a ustawy o pracownikach samorządowych w sytuacji objęcia tego pracownika ochroną przedemerytalną?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 6 lutego 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownikowi samorządowemu zatrudnionemu na stanowisku urzędniczym można wypowiedzieć umowę o pracę na podstawie art. 6a ustawy o pracownikach samorządowych (w przypadku uzyskania wiedzy o prawomocnym skazaniu za przestępstwo z art. 178a Kodeksu karnego) w sytuacji objęcia tego pracownika ochroną przedemerytalną?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX