Czy pracownikowi na emeryturze wojskowej należy się odprawa emerytalna z art. 94 ustawy o służbie cywilnej? - OpenLEX

Czy pracownikowi na emeryturze wojskowej należy się odprawa emerytalna z art. 94 ustawy o służbie cywilnej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 22 kwietnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Tomaszewska Barbara
Odpowiedzi udzielono: 11 sierpnia 2021 r.

PYTANIE

Pracownik będący na emeryturze wojskowej złożył wypowiedzenie i żąda wypłacenia odprawy emerytalnej, powołując się na ustawę o służbie cywilnej.

Pracownik nie ma uprawnień emerytalnych wynikających z ustawy o emeryturach i rentach z funduszu świadczeń społecznych, art. 24 (rocznik 1968).

Czy pracownikowi na emeryturze wojskowej należy się odprawa emerytalna z art. 94 ustawy o służbie cywilnej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX