Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 21 lutego 2016 r.
Autor odpowiedzi: Rycak Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2015 r.

PYTANIE

Zakład produkcyjny posiada sklep firmowy. Pracuje w systemie podstawowym, w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy (12-miesięczny okres rozliczeniowy), pracownicy sklepu firmowego pracują również w soboty w zamian za inny dzień wolny w tygodniu. Wyjątkowo, z powodu dni miasta (kiedy odwiedza miasto mnóstwo turystów), sklep firmowy ma być otwarty w niedzielę.

Czy pracownikom można zaplanować pracę w niedzielę zgodnie z art. 15110 pkt 9 k.p.?

Czy "roboczej niedzieli" nie można planować w harmonogramie czasu pracy, a mimo tego pracownicy sklepu mogą pracować w niedzielę i w zamian za pracę w niedzielę, zgodnie z art.15111 k.p., otrzymają inny dzień wolny?

Czy praca w niedzielę będzie dla nich pracą w godzinach nadliczbowych?

Jakie przesłanki należy spełnić, aby pracownicy sklepu mogli pracować w niedzielę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?