Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 3 maja 2019 r.
Autor odpowiedzi: Sierpowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 27 sierpnia 2014 r.

PYTANIE

Czy w przypadku klienta pomocy społecznej można gromadzić (oficjalnie) informacje od sąsiadów bliższych, czy dalszych na temat sytuacji życiowej klienta?

Czy w taki sposób pracownik socjalny łamie przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, lub art. 100 u.p.s.?

Oczywiste jest zainteresowanie ze strony pracownika socjalnego, o tym, że klient jest powiązany z pomocą społeczną, a klient zabrania pracownikom socjalnym rozmawiania o jego sytuacji z kimkolwiek.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację