Czy pracownik powinien otrzymać bon żywieniowy, jeśli w dniu pracy uczestniczył w szkoleniu, w trakcie którego miał zapewniony... - OpenLEX

Czy pracownik powinien otrzymać bon żywieniowy, jeśli w dniu pracy uczestniczył w szkoleniu, w trakcie którego miał zapewniony posiłek w ramach cateringu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ambroziewicz Maciej
Odpowiedzi udzielono: 30 grudnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownik, który jest uprawniony do otrzymania bonu żywieniowego (zgodnie z zapisami PUZP) tj.: "1.Prawo do nieodpłatnych posiłków profilaktycznych bez względu na porę roku przysługuje: a) pracownikom wykonującym pracę minimum 3 godziny dziennie na stanowiskach: drwal, drwal motorniczy, robotnik leśny, szkółkarz, operator ciągników, maszyn i urządzeń leśnych, flisak, starszy hodowca, rybak jeziorny, rybak hodowca, hodowca, kierowca samochodu ciężarowego, wozak, wozak-zrywkarz, b) wszystkim pracownikom przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych. " - powinien otrzymać bon żywieniowy, jeśli w dniu pracy uczestniczył w szkoleniu/naradzie gdzie był zorganizowany catering z ciepłym posiłkiem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX