Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Rycak Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 23 czerwca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownik biurowy zatrudniony w podstawowym systemie czasu pracy na 1/4 etatu (jednomiesięczny okres rozliczeniowy) może pracować jedynie przez jeden tydzień w miesiącu po 8 godzin dziennie (gdyby jego miesięczny wymiar czasu pracy wynosił ponad 40 godzin, pracowałby w jeden lub dwa dni tego "tygodnia pracy" 10 lub 12 godzin)?

Czy w tym przypadku zapis w umowie o pracę "pracownikowi przysługuje dodatek, o którym mowa w art. 151.1 par. 1 kp. w razie pracy przekraczającej 25 godzin obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym" byłby zapisem prawidłowym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?