Czy pracownicy zatrudnieni na stanowisku psycholog, asystent rodziny powinni posiadać obowiązkowo badania dla celów... - OpenLEX

Czy pracownicy zatrudnieni na stanowisku psycholog, asystent rodziny powinni posiadać obowiązkowo badania dla celów sanitarno-epidemiologicznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ambroziewicz Maciej
Odpowiedzi udzielono: 27 września 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownicy zatrudnieni na stanowisku psycholog, asystent rodziny powinni posiadać obowiązkowo badania dla celów sanitarno-epidemiologicznych na podstawie art. 6. ust. 1, pkt 5 ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi?

Osoby te pracują z dorosłymi osobami oraz kontaktują się z rodzinami zastępczymi oraz biologicznymi dzieci umieszonych zarówno w domach dziecka, udając się do ich domów.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX