Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 22 maja 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Agencja pracy tymczasowej zatrudnia u pracodawcy - użytkownika kilkadziesiąt osób. Pracodawca - użytkownik wypłaca swoim pracownikom stałym premie okolicznościowe z tytułu świąt. Premie te wypłacane są z FGŚP i wynikają z umowy, która była podpisana ze związkami zawodowymi w wyniku reorganizacji zakładu – zapis w tej umowie wyraźnie mówi o pracownikach stałych. Agencja nie tworzy FGŚP.

Czy pracownicy tymczasowi również powinni otrzymywać tego typu premie?

Jak należy w tym przypadku rozumieć zapis art. 15 ust.1 ustawy o pracy tymczasowej – mówiący o traktowaniu pracowników tymczasowych w zakresie warunków pracy i innych warunków zatrudnienia w sposób nie mniej korzystny niż pracowników stałych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację