Czy pracownicy jednostki obsługującej mogą otrzymać dodatki specjalne za księgową obsługę przyznawania dodatków węglowych w... - OpenLEX

Czy pracownicy jednostki obsługującej mogą otrzymać dodatki specjalne za księgową obsługę przyznawania dodatków węglowych w gminie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kosicki Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 25 listopada 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy ustawy z 5.08.2022 r. o dodatku węglowym, w szczególności art. 5 ust. 1 i 2.

Czy ze środków przeznaczonych na obsługę zadania (2%) można sfinansować dodatki specjalne za obsługę księgową. W OPS nie ma działu księgowości, jest jednostką obsługiwaną przez gminny CUW?

Czy w związku z tym gmina może część pieniędzy przekazać do CUW-u dla księgowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX