Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sender Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 20 maja 2009 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracownica urodzona w 1957 r., która pracowała na gospodarstwie rolnym rodziców od 28 czerwca 1973 r. do 30 września 1976 r. (nie przejęła tego gospodarstwa) powinna mieć zaliczony ten okres do nagrody jubileuszowej?

Pracownica przedstawiła oświadczenie swoje potwierdzone przez urząd gminy o pracy w tym gospodarstwie, a także zeznania dwóch świadków potwierdzające jej pracę w gospodarstwie rodziców (poświadczenie o stałej pracy w tym okresie w gospodarstwie jej rodziców w pełnym wymiarze).

Pracownica przeszła do nas z teczką akt osobowych z innej pracy i w poprzednim miejscu jak wynika z akt osobowych na podstawie tychże dokumentów czyli swojego oświadczenia o pracy w gospodarstwie i zeznania dwóch świadków otrzymała nagrodę jubileuszową, wliczono jej ten okres do nagrody. Czy słusznie?

Jak należy postąpić jeżeli w poprzednim zakładzie niesłusznie wypłacono nagrodę jubileuszową, czy w takim razie nie wypłacać jej czy wypłacić drugi raz?

Bardzo proszę o pomoc, jak postąpić w sytuacji, gdy poprzedni pracodawca za wcześnie wypłacił nagrodę, lub popełnił błąd.

Czy wypłacać drugi raz wtedy gdy pracownik nabędzie do niej uprawnienia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację