Czy pracownica ma prawo do zwolnienia z FP i FGŚP za okres przebywania na kolejnym chorobowym kiedy to była w drugiej ciąży?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Pietruszyńska Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 9 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownica powróciła po urlopie macierzyńskim do pracy. Z racji tego, że ma prawo do zwolnienia z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń pracowniczych nie naliczam jej tych składek. Pracownica przebywała 3 miesiące na urlopie wypoczynkowym po tym macierzyńskim, później poszła na krótki urlop wychowawczy po czym wróciła do pracy i poszła od razu na chorobowe bo była w kolejnej ciąży. W zakładzie pracy wypłacane są dodatki stażowe nawet za okres przebywania na wynagrodzeniu chorobowym, zasiłkach chorobowych i zasiłkach macierzyńskich i rodzicielskich.

Czy pracownica ma prawo do zwolnienia z FP i FGŚP za okres przebywania na kolejnym chorobowym kiedy to była w drugiej ciąży?

Pytanie moje wynika z tego że generalnie nie powróciła do pracy tylko przebywała na kolejnym chorobowym i kolejnym zasiłku macierzyńskim na którym wypłacano jej dodatek stażowy a okres ten dotyczy tych 36 miesięcy zwolnienia na pierwsze dziecko.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX